صفحه اصلی
معرفی دانشگاه
اخبار دانشگاه
قوانین و آیین نامه ها
پیوندها
ارتباط با ما
نقشه سایت
Fa En Fa En
Example Frame

مركز آموزش علمي‌كاربردي شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی آسمان فراز چهلستون

تاریخچه مرکز

مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی آسمان فراز چهلستون در سال 1388 و با حمایت و مشارکت شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی آسمان فراز چهلستون با هدف پرورش نیروهای ماهر و مبتدی کار و انجام آموزش­های لازم برای آن­ها تاسیس شده و حوزه تخصصی فعالیت آن صنعت آسانسور و پله برقی می باشد. هرچند اخیراً با احداث و راه اندازی کارخانه تام پلیمر چهلستون توسط دستگاه متقاضی این مرکز صنعت پلیمر و pvc نیز جزء فعالیتهای تخصصی این مرکز محسوب می شود.

این مرکز از بدو تاسیس تا کنون به گسترش و توسعه ساختمان فیزیکی ،کارگاه ها ،آزمایشگاه ها  اقدام نموده و توانسته تعداد دانشجویان ، مدرسان و پرسنل خود را افزایش دهد که با انجام برنامه های تدوین شده توسط هئیت مؤسس و ریاست محترم  مرکز در آینده ، ان شا ا.. شاهد رشد ، پیشرفت و شکوفایی هرچه بیشتر آن خواهیم بود.

این مرکز در ابتدای تاسیس با ارائه دوره­ های پودمانی کاردانی آسانسور و پله­ برقی و کاردانی مکانیک تعداد 93 نفر دانشجو را جذب نموده و در سال­های آینده توام با تجربه و دانش بیشتر و به کمک اساتید مجرب و همکاری همکاران محترم در واحد استانی موفق به توسعه این مرکز شد. با توجه به روند رو به رشد این مرکز تعداد دانشجویان این مرکز در حال حاضر بالغ بر 500  نفر بوده و بالغ بر 100 نفر از دانشجویان این مرکز فارغ التحصیل شده­ اند.

اهداف ایجاد مرکز

با توجه به دید اعضای هیات موسس این مرکز در توسعه و پیشرفت کارهای صورت گرفته در صنایع مرتبط با زمینه کاری شرکت مهندسی آسانبر و پله­برقی آسمان­فراز چهلستون در سال­های گذشته علاوه بر رشته­های آسانسور و پله­برقی و مکانیک اقدام به جذب دانشجو در رشته­های نقشه­کشی (پودمانی و ترمیک)، حسابداری و مدیریت کسب و کار نموده است. این موضوع با استقبال دانشجویان مواجه شده و در سال اول جذب تعداد قابل توجهی از دانشجویان در این رشته­ها ثبت نام شده­اند. با توجه به این استقبال و هم­چنین با توجه به تجربه کسب شده طی چندین ترم ارائه شده، از اهداف این مرکز فراهم نمودن و پیاده­سازی شرایط مناسب برای جذب دانشجویان در مقاطع کارشناسی رشته­هایی است که تخصص کافی برای اجرای آن­ها برای این مرکز وجود دارد. به عنوان مثال با اجرای چندین دوره رشته کاردانی نقشه­کشی صنعتی این انگیزه در مسئولین مرکز وجود دارد تا با اتکا بر آزمایشگاه­ها، تجهیزات، اساتید مجرب و تجربیات بدست آمده طی این سال­ها بتوانیم دوره کارشناسی این رشته را نیز با کیفیت مناسب برای دانشجویان علاقه­مند ارائه دهیم. هم­چنین اعضای هیات موسس این مرکز نیز با این باور که بازدهی نیروهای کار آموزش­دیده و متخصص نسبت به سایر نیروها بسیار بالاتر است و با تاکید بر بالا بردن کیفیت محصولات به کمک نیروهای آموزش دیده همواره از فعالیت­های آموزشی و کارگاهی این مرکز کمال حمایت و پشتیبانی را داشته است. در این راستا از اهداف این مرکز فراهم سازی شرایط مناسب برای آموزش تخصص­های مورد نیاز صنایع مرتبط به نیروهای کار و هم­چنین امکان­سازی شرایط ادامه تحصیل برای نیروهایی است که به دلایل مختلف از این کار باز مانده­اند اما تجربه و تخصص فنی مناسبی در زمینه­های فنی و مدیریتی دارا هستند. این مرکز بر آن است تا به این افراد و سایر دانشجویان اطلاعات تخصصی و مورد نیاز آن­ها را به صورت فشرده در قالب دوره­های کوتاه­مدت ارائه کند. برگزاری دوره­های کوتاه مدت، کارگاه­های تخصصی و همایش­های فنی- تخصصی از اهداف این مرکز در آینده نه چندان دور می­باشد.

در ادامه مختصری از وضعیت فعلی این مرکز ارائه شده است.

آمار و عنوان رشته‌هاي ارائه شده در مركز

الف )مقطع کاردانی دوره پودمانی

1-      نصب و تعمیر آسانسور و پله برقی                                                                                 

2-      نقشه کشی صنعتی

3-      تعمیرات ماشین آلات صنعتی

4-      حسابداری تولیدی و صنعتی

ب)مقطع کاردانی دوره ترمی

1-      نصب و تعمیر آسانسور و پله برقی

2-      نقشه­کشی صنعتی

3-      مدیریت کسب و کار

4-      حسابداری صنعتی

5-      تعمیرات ماشین آلات صنعتی

ج )مقطع کارشناسی دوره ترمی

1-      مهندسی فناوری آسانسور و بالابرها


آمار تعداد مدرسان مركز

مدرسان با مدرک تحصیلی دکتری:

6 نفر مرد

مدرسان با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد:

 41  نفر مرد  و 11 نفر زن

مدرسان با مدرک تحصیلی کارشناسی وخبره

13 نفر مرد